6 postanowień noworocznych, których już nie udało Ci się dotrzymać

Ktoś mądry powiedział kiedyś: „it’s better die trying than living without doing nothing”. Mimo okrutnej wiedzy o własnej bezsilności wobec dotrzymywania danego sobie słowa, spróbuj chociaż spróbować. Postanowienia noworoczne nadal można jeszcze spełnić.

Są takie postanowienia noworoczne, które są zmorą każdego kto chce nad sobą pracować. Na tym chciejstwie niestety zazwyczaj się kończy. I tak jest niestety i ze mną. Te najbardziej popularne postanowienia noworoczne idą mi zawsze jak krew z nosa. Dlatego wymyśliłam coś co wydaje mi się najmądrzejszym rozwiązaniem. Po prostu nic nie postanawiam tylko działam!

  • Jeść lepiej

Jedz lepiej, czyli zdrowiej. To nie znaczy drożej, a czasem nawet może oznaczać taniej. Zadbaj o siebie od środka. Kupuj mądrze a nie drogo. Nie marnuj jedzenia.

Jestem właśnie w trakcie porządkowania i wyjadania wszystkiego co mamy w domu. Idzie mi całkiem nieźle, a i tyłek jakoś wydaje się ostatnio węższy 😉

  • Zacząć oszczędzać

Dolicz się wreszcie swoich pieniędzy. Sprawdź ile naprawdę masz, policz zarobki i zaplanuj oszczędności. Rozpisz swoje wydatki i przygotuj listę dużych zakupów.

postanowienia noworoczne

Jeśli chcesz poznać kilka sposobów na szybkie oszczędności wejdź tutaj.

To akurat u nas się sprawdza i mamy eleganckie pliki gdzie cały nasz budżet widać jak na dłoni. Wciąż jeszcze walczymy, by wydawać mniej, ale jak wiadomo, zawsze może być lepiej.

  • Zadbać o zdrowie

Przebadaj się. Zrób podstawowe badania krwi, wybierz się do okulisty, dentysty, dermatologa. Nie ignoruj nawracających dolegliwości. Zacznij brać witaminy, których Ci brakuje.

postanowienia noworoczne

Jestem już kawałek drogi do przodu. Byłam u okulisty i endokrynologa. Obawiam się jednak, że moja pilność ucierpi, bo priorytetowo po przychodniach biegam z maluchem.

Badania, które powinnaś wykonać możesz znaleźć tutaj.

  • Posprzątać w domu

Bez względu na to ile masz miejsca i ile rzeczy, prawdopodobnie możesz wyrzucić ok. 10 worków śmieci. Zaplanuj swoją przestrzeń i zmień mieszkanie w prawdziwy azyl. Kiedy to osiągniesz, utrzymaj porządek.

Moja motywacja nieco ostatnio spadła. Pod koniec roku czeka nas przeprowadzka i gruntowne sprzątanie zostawiam już na tę okazję. Staram się jednak nie tonąć w śmieciach, a i dzidzia wymaga częstych porządków.

Magia sprzątania i Tokimeki – czy warto je mieć?

Książki, które pomogą Ci w podjęciu decyzji o porządnych zmianach opisałam w tym wpisie.

  • Wyglądać lepiej

Nic tak dobrze nie robi na lepsze samopoczucie niż lepszy wygląd. Zacznij uprawiać sport, który sprawia Ci przyjemność. Używaj odpowiednich dla siebie kosmetyków. Noś ubrania odpowiednie dla swojej figury, charakteru i stanu portfela. Nie zadłużaj się dla rzeczy, które z powodzeniem zastąpisz czymś na Twoją kieszeń. Poczuj się dobrze w swojej skórze i przestań narzekać, no chyba, że dla rozrywki.

Dla rozrywki będę narzekać zawsze 🙂 Ostatnio jednak sportowo realizuję się na łyżwach, a wkrótce wybieram się na basen. Kombinuję jak tu kupić fajne i niedrogie ubrania i 4 miesiące po porodzie pomału zaczynam czuć się lepiej.

  • Wiedzieć więcej

Zacznij regularnie czytać, oglądać i poznawać. Nadrób zaległości i nie marnuj czasu. Pójdź do kina, teatru, na wystawę. Zobaczysz, że masz na to czas tylko do teraz nie wiedziałeś, że po prostu o tym zapominasz.

Okazuje się, że faktycznie nawet z maluchem na ramieniu da się czytać i oglądać. Co prawda do kina na razie nie pójdę, ale w domu też nie jest najgorzej. Książek przeczytałam już kilka, a i jeden serial obejrzany bez specjalnego zarywania nocy.

Tym razem, nie wyznaczaj żadnej daty. Po prostu spróbuj te postanowienia noworoczne wprowadzić w życie i nie nakładaj na siebie presji spełnienia wszystkiego. Pamiętaj, że te postanowienia to tak naprawdę droga do zadowolenia, więc nie powinny zatruwać Ci życia. Jak coś nie pójdzie: wstań, otrzep się i próbuj dalej! Jak już tak robię 🙂

Jeśli chcesz poczuć się lepiej sama ze sobą zobacz co jeszcze możesz dla siebie zrobić klikając dokładnie tutaj

Do dzieła!

Zobacz także

Dodaj komentarz