8 filmów po których aż chce się pracować

Są takie filmy, które już podczas oglądania motywują nas do pracy. Jedne dlatego, że praca w nich pokazana jest po prostu fajnie, w innych to czysta zabawa, a w jeszcze innych poświecenie i ciężka robota warta swojej ceny. Szczególnie tym, którzy pracują w domu i nie ma dla nich ratunku w postaci etatu i biurka otoczonego współpracownikami, polecam kilka filmów, po których po prostu chce się działać.

  1. The Intern – Praktykant

Ciepły, ładny i nieco naiwny film o pracy. Dla jednych praca to sposób na spędzanie wolnego czasu i zabicie samotności, dla innych życiowa misja, która czasem rujnuje życie prywatne. Koniec końców wszystko dobrze się kończy. Małżeństwo jest szczęśliwe, emerytura owocna, a firma działa dalej jak marzenie. To nie żaden spoiler – od początku wiadomo, że będzie dobrze. Dlatego tak miło się go ogląda.

  1. Social Network

Wszyscy wiemy czym jest Facebook. To najlepsze narzędzie do odkładania pracy na później. Jednak by mógł powstać jego twórcy ciężko pracowali. Przy całym wysiłku i wielu konfliktach nie zabrakło też zabawy. Dobry film i dowód, że talent, upór i ciężka praca to idealny sposób na stworzenie miejsca pracy dla setek tysięcy ludzi, rozrywki dla milionów i zarobienia miliardów dolarów.

  1. Wolf of Wall Street – Wilk z Wall Street

Trochę to dziwne, bo gość ląduje w więzieniu, ale po tym filmie jakoś jednak chce się pracować. Mimo tego, że jest kryminalistą i oszustem, to oprócz niesamowitego talentu ciężko pracuje na sukces i fortunę. To zwykły dupek, ale gdyby spuścić z tonu z imprezami, pracować ciutkę mniej, nie broić wszędzie gdzie się da to mamy pracę, kasę i rodzinę.

  1. Two weeks for love – Dwa tygodnie na miłość

Prosta, wzruszająca, słodka komedia romantyczna. Główni bohaterowie zakochują się w pracy, w której są często, a właściwie nieprzerwanie. Prawo, nieruchomości, spotkania, praca biurowa i służbowe bankiety. Wszystko jest urocze, a uczciwa praca i prospołeczna postawa przynosi nie tylko sukcesy zawodowe, ale i prawdziwą, zdolną do poświęceń miłość szefa i jego „szefowej”.

  1. Moneyball

To po prostu dobry film o pracy tyle, że w sporcie. Dywagacje, kombinacje i testowanie strategii. Ciężka praca i wiara w możliwości (swoje i innych) mogą czynić cuda. Wytrwałość i konsekwencja w działaniu prowadzą nas do sukcesu. Mimo, że często się mylimy, popełniamy błędy, odnosimy porażki to nie znaczy, że nie mamy szansy zrealizowania naszych celów. Film o tym, że sukces to przede wszystkim możliwość wyboru.

  1. Jobs

To film o tworzeniu, o trudnych relacjach i geniuszu. Droga do sukcesu jest trudna i pełna momentów bezsilności. Dla satysfakcji jednak warto zrobić wiele. Pokazuje historię człowieka, który w swoim życiu popełnił wiele błędów, ale także dał ludziom cały swój talent. Dla kreatywnych, by wiedzieli, że warto jest ciężko pracować, ale krzywdzić przy tym innych – zupełnie nie.

  1. The Devil Wears Prada – Diabeł ubiera się u Prady

Kolejny film o geniuszu, który po trupach idzie do celu. Tym razem jednak obok jest ktoś kto nie marzy o byciu na topie. Historia dzięki, której zaakceptujesz, że nie każdy musi być najlepszy nawet jeśli ma ku temu predyspozycje. Każdy powinien robić to co chce, lubi i potrafi. Równowaga między karierą i życiem osobistym daje szczęście – nie stanowiska, pieniądze i zaszczyty.

  1. Legally Blonde – Legalna blondynka

Bardzo różowy film o głupiutkiej blondynce – sprytniejszej, mądrzejszej i bardziej pracowitej niż się wszystkim w najśmielszych snach wydawało. Jak widać dla miłości człowiek jest w stanie wykrzesać z siebie znacznie więcej. Niby to wszystko takie infantylne i przesłodzone, ale jednak śmieszne. Do tego pokazuje, że czasem nie wiemy jak wielki mamy talent dopóki nie spróbujemy ciężko nad nim pracować.

O pracy, planowaniu i generalnym ogarnięciu przeczytasz także tutaj

Zobacz także

7 komentarzy do wpisu „8 filmów po których aż chce się pracować”

Dodaj komentarz