Coś na poprawę humoru – zakupy?

Tak wiem, zakupy na poprawę humoru nie brzmią jak coś rozsądnego. Coś co poradziłaby Wam Sprytna Pani Domu… Ale. Są takie zakupy, które poprawiają nam humor, nie rujnują portfela i można je sobie spokojnie zafundować. Wystarczy tylko trzymać się kilku zasad, które sprawią, że nie pofruniemy zbyt daleko i zbyt frywolnie.

Nie skłamię jeśli powiem, że uwielbiam robić zakupy. Mimo, że lubię oszczędzać i planować wydatki po prostu lubię kupować nowe rzeczy i mam z nich wielką radość.

Lubię też ładne przedmioty, lubię je kupować i dostawać. Nie lubię natomiast gdy w domu pałęta się bardzo wiele niepotrzebnych rzeczy, a jeszcze bardziej nie lubi tego tata skrzata. Ponieważ ja przez lata nagromadziłam takich rzeczy całe mnóstwo od jakiś 2-3 lat systematycznie odgruzowywałam nasze mieszkanie. I to porządkowanie nauczyło mnie, że coś na poprawę humoru to mogą być zakupy. Co więcej mogą być nawet spontanicznie. Byle by tylko wcześniej mieć kilka spraw dobrze przemyślanych.

Wishlista – najlepszy sposób na spontaniczne zakupy

Jeśli jeszcze nie wiesz to spieszę Ci z wyjaśnieniem. Wishlista to taka lista, na której zapisujesz sobie to co chciałabyś mieć, kupić, ewentualnie doświadczyć.

Możesz robić sobie wishlisty ubraniowe, kosmetyczne, hobbystyczne, filmowe, czy choćby restauracyjne. Ja mam w jednym z notatników kilka takich list, gdzie sobie takie rzeczy zapisuję.

Mój podział to dokładnie:

  1. Ubrania

  2. Kosmetyki

  3. Dom

  4. Książki

  5. Fotografia (czyli hobby, którego zaczynam się uczyć)

Dawniej miałam jeszcze listę filmową i serialową, ale teraz przy tak małej ilości czasu postanowiłam myśleć realnie i nie karmić się mrzonkami o wieczorach na kanapie z michą popcornu. Jak się jakiś trafi to zazwyczaj sięgam po szybkie sposoby na to jak wybrać film na wieczór i po prostu cieszę się chwilą.

Coś na poprawę humoru? I wiem na co mogę sobie pozwolić

Gdy mam gorszy dzień i chciałabym sprawić sobie jakąś przyjemność, sięgam do mojego zeszytu i sprawdzam co jest tam w jakiejś niedużej cenie. To co jest większe zostawiam na specjalne okazje – takie jak urodziny.

Najczęściej kończy się na zamówieniu nowych książek. Co prawda nie mam teraz zbyt wiele czasu na czytanie, ale zawsze przynajmniej 15 minut przed snem relaksuję się i wyciszam po całym dniu. To miły rytuał, a ja gdy choć trochę poczytam, czuję się lepiej i czerpię z tego dużą satysfakcję. To czytanie na dobranoc to jeden z moich niezawodnych sposobów na to jak czytać więcej książek.

Książkowe zamówienia robię zawsze przez internet najczęściej w moich ulubionych sprawdzonych miejscach. Co prawda nie jest to przyjemność, którą dostaję od razu, ale już sama świadomość, że przyjdzie do mnie paczka pełna książek poprawia mi nastrój.

Wyjdź na zakupy i nie popłyń

Gdy humor jest gorszy łatwo poszaleć i wydać za dużo. Nie mamy wtedy jasnej oceny sytuacji i wydaje nam się, że to naprawdę sprawi nam przyjemność. Czasem ten wydatek jest do zaakceptowania, ale gorzej gdy następnego dnia bardzo żałujemy, a [o zgrozo!] nie możemy naszego grzeszku zwrócić.

Na takie okazje ja stosuję bardzo prostą zasadę. Biorę ze sobą taką ilość gotówki, którą mogę przeznaczyć na jednorazowe szaleństwo i ani grosza więcej. Oczywiście sprawdzam też wishlisty (kopię w formie screenów mam w telefonie) i patrzę czy to coś na poprawę humoru przy okazji po prostu mi się nie przyda. To mogą być tenisówki, szalik czy czapka, których mi po prostu brakuje.

Dzięki tym sposobom nawet gdy zdarzy mi się wyjść na zakupy albo poszaleć w internecie te szaleństwa mają jakiś rozsądny limit. Czyli jest z głową i sprytnie 🙂

A Ty poprawiasz sobie czasem humor zakupami? Może często? Daj znać co myślisz o zakupach na poprawę humoru i powiedz jak Ty polepszasz sobie nastrój w gorszych dniach.

A tutaj znajdziesz inne moje wpisy, które mogą cię zainteresować:

Słyszałaś już o grupie Sprytnych Pań Domu? Nie? Chcesz być super zorganizowana, odpoczywać i realizować swoje pasje? Koniecznie się do niej zapisz klikając w tę grafikę. O tu, tu. Pod spodem 🙂

sprytne panie domu

 

Zobacz także