DIY choinka do małego mieszkania

Sami nie mamy dużego metrażu, a często słyszę od znajomych, że nie mają choinki bo nie mają w domu miejsca. Spiesząc z pomocą na ten ambaras postanowiłam sama zrobić choinkę – mini choinkę. Zadanie było o tyle trudne, że gdy 2 tygodnie temu się za nią zabrałam, nigdzie w okolicy nie dało się jeszcze kupić ani pół gałązki. Na to na szczęście też znalazłam rozwiązanie.

Jaka może być Twoja choinka?

Kto powiedział, że choinka musi być zielona? Albo że musi być z iglaków czy mieć pieniek? Ja na pewno tak nie twierdze. Internet kipi od pomysłów na choinki zrobione ze sznurka, korków od wina czy drutów. A ja swoją postanowiłam zrobić ze słoika, żwirku do roślinek i… jarzębiny.

Prace rozpoczęłam od zebrania wszystkich potrzebnych rzeczy oraz od przygotowania dekoracji drzewka.

Składniki na mini choinkę:

 • litrowy słoik
 • orzechy włoskie w łupinie
 • złoty spray
 • łańcuch świetlny najlepiej na baterie
 • biały żwirek do roślin lub akwariów
 • laski cynamonu
 • koronkowa taśma klejąca
 • gałązka jarzębiny
 • ozdoby świąteczne

DIY choinka – krok po kroku

Najlepiej robić wszystko na jakimś materiale, który potem obsypiemy ze śmieci. Inaczej na pewno będzie potrzebny odkurzacz.

Na kartonie lub w kartonowym pudełku malujemy sprayem orzechy włoskie. Takie rzeczy trzeba robić przy otwartym oknie – inaczej zaczadzenie gwarantowane.

diy choinka

Do słoika wkładamy po trochę lampek i przysypujemy żwirkiem tak by światełka były widoczne z różnych miejsc podstawy choinki.

DIY choinka

Słoik u góry obklejamy koronkową taśmą. Alternatywnie można użyć normalnej koronki i przykleić ją klejem na gorąco. Jeśli jednak uda nam się znaleźć taśmę to bardzo polecam to rozwiązanie.

DIY choinka

Na żwirku układamy orzechy i laski cynamony. W środek wkładamy odpowiednio przyciętą gałązkę jarzębiny, którą ozdabiamy świątecznymi dekoracjami tak jak nam się to podoba.

Kabelek od lampek dobrze jest z tyłu przymocować drugą warstwą taśmy.

20161203_131720_1481665949710

Taką choinkę można wykonać także z gałązek. Ja na pewno jeszcze wypróbuję inne rozwiązanie, bo to bardzo fajnie się u nas w małym salonie prezentuje. Nie sądzę bym zrezygnowała z normalnej choinki, bo uwielbiam tę świąteczną atmosferę jaką daje, ale ta mini DIY choinka na pewno jest przyjemnym świątecznym akcentem na naszym parapecie.

DIY choinka

Z reszty tego co zostało zrobiłam dodatkową dekorację. Użyłam plastikowego słoiczka, który kupiłam z myślą o przyprawach (mam takich słoiczków 4) chwilowo jednak niech służy za domek dla orzeszka 🙂

 

 

 

Inne moje świąteczne wpisy znajdziesz tutaj:

Zobacz także

6 komentarzy do wpisu „DIY choinka do małego mieszkania”

 1. Takie choinki zastępcze bywają naprawdę śliczne. 🙂 Twoja taka jest, bardzo pomysłowa.
  Choć i tak marzy mi się, aż będę mieć swoje mieszkanie/dom, gdzie wreszcie będę mogła postawić prawdziwą choinkę.

  • Oj dziękuję 🙂 bardzo fajna jest ta choineczka nawet jak jarzębina już uschła – ale nie opada nic. A my mieliśmy mieć regularną choinkę, ale w naszej okolicy jeszcze nie sprzedawali… jutro już wyjeżdżamy na święta i wyszło na to, że nie będzie w tym roku własnego drzewka, eh. Ale za to u rodziców ma być taka na 2m 😀

Dodaj komentarz