Kalendarz – jak wybrać ten jedyny?

Nie wiem jak Wy, ale ja co roku kupuję kalendarz papierowy z wielkim postanowieniem, że będę go regularnie prowadzić i dzięki temu wszystko będzie zapisane w jednym miejscu. Nigdy jeszcze tak się nie stało, aż do tego roku. Ten 2016 jest cały zarejestrowany w moich idealnym kalendarzu, który towarzyszył mi zawsze i wszędzie.

Dzięki odnalezieniu tego, który w końcu się sprawdził wiem już co było nie tak z poprzednimi. Postanowiłam więc stworzyć dla Was listę rzeczy na które warto zwrócić uwagę podczas zakupów. Wszystko wydaje się logiczne, a wręcz oczywiste, lecz kiedy przychodzi co do czego i tak wybieramy po prostu ten najładniejszy.

Aparycja

Oczywiście wygląd jest ważny i nie ma co się oszukiwać. Kalendarz ma się nam podobać. Ja lubię takie delikatne, pastelowe, ze złotymi wstawkami. W teorii nie jest trudny do znalezienia jednak schody zaczynają się gdy zaglądniemy do wnętrza.

kalendarz

Figura

Ważne jest by kalendarz odpowiadał nam także formatem. Jeśli używamy go wyłącznie przy biurku można pozwolić sobie na większy i cięższy model. Ten do torebki powinien być mały i lekki. I nie dajmy się ponieść fantazji, bo to my będziemy nosić nie lada ciężar… Z ciężkiego kalendarza przestaje się w końcu korzystać, a co jak co po to jest, żeby nam codziennie służyć a nie się kurzyć.

Gibkość

Zauważyłam, że bardzo ważną cechą dobrego kalendarza jest to w jaki sposób się go otwiera. Jeśli jest twardy i sztywny to trudno przewraca się strony i ciężko się w nim pisze.

Mój ulubiony rodzaj to taki który wygląda jak skoroszyt – umocowany jest na kółkach. Te jednak często zahaczają o coś w torebce. Mój idealny kalendarz jest na kółkach, ale schowanych w twardej oprawie. Do tego sprawdźcie jak się zamyka. Czy jak zwykła książka, czy ma magnez, gumkę a może na zakładkę? To wszystko naprawdę wpływa na jego użyteczność i naszą wygodę.

Charakter

Dobrze sprawdźcie wnętrze kalendarza. Zwróćcie uwagę na:

podział na dni/tygodnie – mój ulubiony ma miejsce na każdy dzień, ale po rozłożeniu na obu stronach widzę cały tydzień

kalendarz

strony na cały rok – najlepiej gdy oprócz dni w kalendarzu jest też miejsce na zaplanowanie całego roku czyli wpisanie najważniejszych/największych wydarzeń

kalendarz

miejsce na notatki – absolutnie niezbędne w przeciwnym razie bazgroły wychodzą wszędzie, a w pomazanym kalendarzu trudno jest się zorientować

kieszonka na karteczki/wizytówki – mój ulubieniec niestety nie ma tej cechy, za to jest zamykany na gumkę i łatwo coś do niego włożyć by nie zginęło w czeluściach toreb, torebek i torebeczek

Jeśli tak jak ja lubicie zapisywać wszystko na papierze (a nie w telefonie jak robią to nowocześni ludzie) mam nadzieję, że moje rady okażą się dla Was pomocne.

Jakie kalendarze lubicie najbardziej? A może wolicie bardziej szczegółowe plannery? Powiedzcie z czego najchętniej korzystacie.

O organizacji i planowaniu przeczytasz także tutaj:

Zobacz także