Książki, które dają do myślenia

Są takie książki, które zostawiają w nas trwały ślad. Mogą zmienić nasze nawyki, sposób myślenia czy postępowanie. Zebrałam dla Was razem kilka takich pozycji, które cały czas siedzą mi w głowie i które przypominają mi się często w różnych sytuacjach. Jeśli jeszcze ich nie czytałyście to polecam wszystkie. Każda jest inna, mówi o czym innym i zmieniła we mnie zupełnie co innego.

Książki, które dają do myślenia – moja lista

książki które dają do myślenia

Stuhrmówka

to książka mojego ulubionego polskiego aktora. Czuję się z nim mentalnie związana nie tylko sposobem patrzenia na życie, ale też tym, że oboje jesteśmy Krakusami w Warszawie i oboje kończyliśmy to samo liceum. Wywiad rzeka z Maciejem Stuhrem, który daje do myślenia, tak po prostu. O rodzinie, o związkach, o pracy i Polsce. I choć bardzo nie lubię takich wzniosłych rozmyślań to życie komentowane przez Pana Maćka nabiera ironicznie jaskrawych kolorów.

książki które dają do myślenia

Slow fashion

do tej książki zabierałam się jak pies do jeża. Jakoś mi się wydawało, że książka która jest poświęcona wyłącznie ciuchom nie będzie mnie ciekawiła. A jednak. Pochłonęłam ją w dosłownie półtora dnia. Dzięki niej zaczęłam świadomiej kupować i wielokrotnie odłożyłam coś już w sklepie ze względu na skład.

Mój ulubiony wpis na blogu Style Digger, do którego często wracam:

Rodzaje tkanin i dzianin – poradnik

Bardzo polecam jeśli zależy Ci na zbudowaniu pięknej i funkcjonalnej garderoby.

książki które dają do myślenia

Zakonnice odchodzą po cichu

to książka z założenia szokująca, ale mnie nie zszokowała. Spodziewałam się, że życie w zakonie tak wygląda. Dlatego też nigdy przez myśl mi nie przeszło, by do jakiegoś dołączyć. Jednak uważam, że to temat ważny, bo o kobietach. W czasach gdy nie powinno się już być ubezwłasnowolnionym to kobiety robią to innym kobietom. Dla społecznie zaciekawionych.

 

książki które dają do myślenia

Życie na pełnej petardzie

ksiądz Kaczkowski był dla mnie wzorem i zawsze będzie. Nie będę kłamać, że jego fanką zostałam zanim wydał pierwszą książkę, kiedy nie był jeszcze tak znany. Słyszałam o nim, ale postanowiłam posłuchać go i poczytać dopiero w 2015 roku. Było mi wtedy naprawdę źle. Nie tak, że nic mi się nie chce i nie mam do niczego siły. Ja ją miałam, ale czułam, że życie obcięło mi ręce do działania. I właśnie jego postawa dała mi ogromną siłę. Przeczytałam dwie książki, ale ta mną zatrzęsła. Pozwoliła mi wstać i ruszyć od nowa. Polecam tym na zakręcie i w życiowej dupie.

książki które dają do myślenia

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

– ta książka jest chyba najcieńszą jaką ostatnio zdarzyło mi się przeczytać, a przy tym zmieniła we mnie chyba najwięcej. Po pierwsze niesamowicie wkurza mnie, że ludzie sukcesu to tylko Ci, którzy prowadzą własne firmy, które podbijają cały świat. A takie przykłady w niej znajdziecie.

O tym dlaczego uważam, że nie tylko Ci z okładek Forbesa zasługują na to miano przeczytasz w tym wpisie:

Jak wykorzystać czas, którego nie mamy czyli co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Po drugie, i to akurat mnie nie wkurzyło, zrozumiałam dzięki niej, że poranek nadaje rytm całego dnia. Nie żeby to było jakieś rewolucyjne odkrycie, ale tak naprawdę to sobie uświadomiłam. I po trzecie, mocno przeanalizowałam to jak postępuję, jak planuję swój czas pracy, obowiązki domowe i przede wszystkim odpoczynek.

Mam przeczucie, że ten wpis będzie miał niejeden update 😉 Dajcie znać jakie książki zmieniły Wasz sposób myślenia.

Tutaj przeczytasz o tym co jeszcze warto przeczytać:

Zobacz także