Książki na prezent – 10 propozycji prawie dla każdego

W ten weekend wybrałam się z rodziną do galerii. Łatwo nie było, ale daliśmy radę. Nasze prezenty już większości były ogarnięte. Dokupiliśmy tylko kilka drobiazgów, a celem naszej wyprawy były buty. My już prezentowo gotowi, ale widziałam całe mnóstwo ludzi, którzy w pocie czoła, z siatami w rękach latali po sklepach jak oszaleli kłócąc się przy tym niemiłosiernie.

Aby uniknąć dantejskich scen w rozgrzanych wnętrzach świątyń konsumpcji mam dla Was stare, dobre i chyba najwygodniejsze rozwiązanie ze wszystkich. Kupcie swoim bliskim książki! Nikt na tym nie ucierpi a wręcz przeciwnie obie strony mogą tylko zyskać. Wy czas, a obdarowywani wiedzę i rozrywkę.

1001 filmów które musisz zobaczyć

ksiazki na prezent

Propozycja dla wszystkich. Kinomani zweryfikują swoją wiedzę filmową, a Ci którzy w kinematografii mają zaległości znajdą doskonałą listę tzw. must-see. Jasne, że nie każdy z tych filmów trzeba koniecznie obejrzeć, ale czasem wystarczy chociaż o nich przeczytać. Fajna lektura do poczytania po troszkę i do tego ozdoba naszej biblioteczki. Te książki to cała seria, można dokupywać kolejne z innych dziedzin.

Ćwiartka raz

ksiazki na prezent

Wiem, że Karolina Korwin-Piotrowska nie jest przez wszystkich lubiana, ale nawet jeśli za nią nie przepadacie to tę książkę przeczytać po prostu trzeba. To wspaniały zbiór kulturalno-politycznych faktów z ostatnich 25 lat naszego kraju. Próbowałam przeczytać ją naraz, ale zdecydowanie fajniej jest mi do niej wracać i czytać sobie po jednym roku. Mega rzetelna, świetnie napisana i po prostu bardzo ciekawa pozycja naprawdę dla wszystkich.

Zacznij kochać dizajn. Jak kolekcjonować polską sztukę użytkową

ksiazki na prezent

To idealny prezent dla wielbicieli wnętrz, starych mebli i pięknych przedmiotów. Pięknie ilustrowany przewodnik o tym co kupować, jak kolekcjonować, gdzie bywać, co czytać i czego należy się dowiedzieć o polskim dizajnie, by zdobywać to co najlepsze. Fajny prezent również dla tych, którzy właśnie się urządzają. Może dzięki tej książce odnajdą styl, który nada ich mieszkaniu smaku i klasy.

Miłoszewski – Trylogia kryminalna

ksiazki na prezent

Ja fanką kryminałów polskich nie jestem, ale w domu mam człowieka, który takie książki połyka. Mówi on, że to prezent-mistrz. Sam tę książkę dostał i oczy aż mu się na nią zaświeciły. Kryminały dla każdego – konesera i początkującego. Bardzo dobrze napisane, jeszcze lepiej się czytające i po prostu warte naszego czasu historie. A do tego wszystkiego piękne wydanie. Dosłownie gadżet wnętrzarski.

Nie… zwykła kuchnia

ksiazki na prezent

U mnie nie mogłoby zabraknąć książki kucharskiej. To zawsze dobry prezent tak samo dla tych, którzy gotować potrafią jak i tych, którzy dopiero się uczą. Ja tę książkę dopiero zaczęłam poznawać, ale już zdobyła moje serce. Przepisy są proste, a smaki wyszukane. Po prostu dobra książka pełna dobrego jedzenia.

Porąb i spal

ksiazki na prezent

To książka, która powstała chyba właśnie po to by być prezentem. Jeśli nie wiesz co kupić mężczyźnie kup właśnie tę lekturę. Już samo jej wydanie jest bardzo męskie, treść wygląda zupełnie ciekawie i do tego jeszcze naprawdę niezłe zdjęcia. U nas będzie prezentem dla faceta, który naprawdę lubi rąbać drewno. Masz w otoczeniu gościa z siekierą i kominkiem? Spraw mu wyjątkowy prezent.

Życie na pełnej petardzie

ksiazki na prezent

I to jest książka, którą powinien przeczytać każdy. Nie przesadzam, naprawdę każdy. Ksiądz Kaczkowski jest mistrzem dla wszystkich – wierzących i sceptyków. Ja czytałam ją gdy choroba już bardzo dała mu się we znaki. On wiedział jak nawet w najgorszym scenariuszu uśmiechać się od ucha do ucha!

Projekt szczęście

ksiazki na prezent

To prezent, który sama dostałam kilka lat temu. Czytałam ją równy rok, tak sobie postanowiłam, że razem z autorką przeprowadzę jej projekt. Nie zrobiłam wszystkiego tak samo, ale ta książka to nie jest kolejny durny poradnik. Jeśli podejdziemy do niej z otwartą głową i szczerą chęcią naprawy swojego życia, to ona nam w tym chętnie pomoże. Poza wszystkim to też przyjemnie spędzony czas na lekturze i duża dawka wiedzy o szczęściu w przeróżnych jego aspektach.

Czar Chanel

ksiazki na prezent

To coś dla miłośników mody i pięknych historii. O Chanel, jej życiu i wielkich, których spotkała na swojej drodze. W tym wydaniu dodatkową atrakcję stanowią ilustracje wykonane przez samego Karla Lagerfelda. Prezent nie tylko dla wielbicieli mody.

Dlaczego piloci kamikadze zakładali hełmy? Czyli ekonomia bez tajemnic

ksiazki na prezent

To kolejna książka do poczytania po trochę. Dzięki niej dowiecie się, że wiele absurdów tego świata wyjaśnić można ekonomią. Idealna na prezent – nie ma osoby, której nic w niej nie zainteresuje. Bo kto nie chciałaby przecież wiedzieć dlaczego męskie koszule zapinają się na inna stronę niż damskie? No kto?!

Oby Wam ta lista posłużyła i obyście kogoś trafnie obdarowali. Mając nadzieję, że ja pomogłam Wam proszę podzielcie się Waszymi pomysłami. Książek nigdy dość, a szczególnie tych dla bliskich!

Zdjęcie tytułowe pochodzi z serwisu fotolia.

Inne moje świąteczne przepisy znajdziesz tutaj:

 

Zobacz także

6 komentarzy do wpisu „Książki na prezent – 10 propozycji prawie dla każdego”

Dodaj komentarz