Moje oszczędne zakupy – podsmartowanie stycznia

Od teraz podsmartowanie będzie podsumowaniem moich zakupowych zwycięstw każdego miesiąca. Czyli to co udało mi się kupić za naprawdę okazyjną cenę i dobrej jakości. Uważam, że najważniejsze w byciu oszczędnym to znajdowanie optymalnych rozwiązań. Dla każdego ma to inne znaczenie, bo każdy z nas ma inne zarobki, inne zaplecze rodzinne czy inną mentalność. Nie ma na świecie dwóch takich samych osób, a więc nie ma też dwóch takich samych sytuacji.

Domowe wydatki czy domowy budżet to absolutnie indywidualna sprawa każdego.

A to ile i na co chcemy wydawać zależy od naszych potrzeb, preferencji i możliwości. Nasze rodzinne „smartne” podejście do oszczędzania jest takie, że chcemy kupować to co jest dla nas najlepszym możliwym wyborem. Oznacza to, że zawsze poszukujemy najlepszej możliwej jakości w możliwie najniższej cenie. Oprócz tych kryteriów jest jeszcze bariera finansowa. Są po prostu rzeczy na które nas nie stać i z tym się godzimy. Może kiedyś… Dziś wybieramy przedmioty z określonej półki cenowej.

Jeśli jakiś przedmiot jest dla mnie istotny przykładam się do researchu dużo bardziej.

Nigdy jednak z niego nie rezygnuję. Dużo bardziej przyłożę się do kupna dobrego kremu do twarzy niż lakieru do paznokci na jedną imprezę. Gdy kupuję mebel to musi być on najlepszy na jaki mnie stać, bo ma mi służyć przez lata. Ozdobne poszewki na poduszki, które nudzą mi się szybko kupuję jak najtaniej – w moim przypadku to przedmiot mocno sezonowy.

I tak tytułem wstępu przejdę do moich styczniowych znalezisk. Od razu wyspowiadam się z braku dokładnych cen – podaję zaookrąglone. Różnica między moją wersją a prawdą nigdy nie przekroczy jednak 20 groszy 😉

Moje oszczędne zakupy w styczniu

Ubranka dla synka

Wszystkie kupione w Pepco. Mają zupełnie dobre składy ok. 98% bawełny, a i w dotyku są przyjemne. Już po pierwszym praniu i wyglądają bardzo dobrze.

oszczędne zakupy

  • body 6 zł
  • bluzka 6 zł
  • pajacyk 18 zł
  • spodenki 10 zł

Tusz do rzęs

Oszczędne zakupy w kwestii kosmetyków to moja specjalność. Uwielbiam wyszukiwać okazje do zakupy dobrych kosmetyków taniej i szukać najlepszych rozwiązań. Akurat tusze do rzęs zawsze kupuję droższych firm i to taki mój mały grzeszek. Zawsze oczywiście szukam najtańszych rozwiązań, ale poniżej 70 złotych to chyba nie udało mi się jeszcze zejść.

Na ten tusz kiedyś namówiła mnie Pani w sklepie (coś takiego też zdarzyło się chyba 3 razy w życiu) i o dziwo dla mnie okazał się świetny. Jak na tusz z tzw. średniej półki jego cena jest dość wysoka dlatego zawsze myślę sobie, że wolę dołożyć te 30 złotych i mieć coś co sprawia mi ogromną przyjemność. Na dużej promocji w Super Pharm udało mi się kupić go za pół ceny.

oszczędne zakupy

  • tusz do rzęs Loreal 28 złotych

Notatnik marmurkowy i zestaw karteczek do zaznaczania

To akurat zakup absolutnie fanaberyjny choć już po tym wydatku okazało się, że będzie idealny do zapisywania naszych pomysłów i inspiracji do nowego mieszkania. Piękna okładka, bardzo porządnie zszyty i dobry jakościowo papier, po którym przyjemnie się pisze. Jest też dość gruby także powinien wystarczyć na cały projekt REMONT.

Karteczek natomiast nigdy dość, my zawsze wszystko na nich zapisujemy, a ja czytając książki lubię zaznaczać ciekawe fragmenty. Lubię też karteczki ładne, a te takie właśnie są.

Obydwie te rzeczy kupiłam w TK Maxx, który jest rajem i zmorą tych, którzy jak ja lubią oszczędne zakupy. Z jednej strony niby same okazje, ale wychodzi się stamtąd z toną niepotrzebnych rzeczy. Dlatego na wycieczkę do TK Maxx wybieram się jak najrzadziej i zawsze z nastawieniem na maksymalną kwotę jaką mogę wydać.

oszczędne zakupy

  • notatnik TK Maxx 28 zł
  • zestaw karteczek TK Maxx 19 zł

Sukienka w paski

Tę sukienkę wypatrzyłam w gazetce i jest to dla mnie absolutne potwierdzenie, że gazetki warto jest śledzić. To prawda, że rozbudzają chęci zakupowe i utrudniają oszczędzanie. Jednak przy zachowaniu silnej woli i zdrowym rozsądku udaje mi się nie ulegać pokusie zbyt często. Sukienka jest naprawdę fajna, dobrze uszyta (nie jest to normą jeśli chodzi o tak tanie rzeczy), a w składzie przeważa bawełna.

oszczędne zakupy

  • sukienka Esmara Lidl 30 zł

W sumie na wszystkie przyjemności dla siebie w tym miesiącu wydałam 105 złotych. Do tego synek od maleńkich stópek po słodki pyszczek ubrany za 40!

Jak Twoje oszczędne zakupy? Co udało Ci się w tym miesiącu kupić TANIO i ROZSĄDNIE?

Jeśli chcesz poznać moje sposoby na szybkie oszczędności kliknij dokładnie w to miejsce.

Zobacz także