Podsmartowanie sierpnia

Wydaje mi się, że sierpień minął tak szybko, że nie zdążyłam nawet zapamiętać co fajnego widziałam i czego doświadczyłam. Na całe szczęście, jak ze wszystkim listę takich rzeczy prowadziłam na bieżąco w moim podręcznym notatniku. Zobaczcie co i dlaczego Wam polecam.

Oto podsmartowanie nr 2:

FILM


Z obejrzeniem filmu Projektantka zwlekałam bardzo długo, bo na mojej liście pojawił się już dosyć dawno. Uwielbiam Kate Winslet dlatego zasiadłam do niego z wielkimi oczekiwaniami. Na całe szczęście nie zawiodłam się. Mimo, że fabuła jest lekko poszarpana, a historia pełna zupełnie odpalonych osobowości da się w nim połapać i film ogląda się z wypiekami na twarzy. I mimo, że tytułowo to sukienki powinny zachwycać najbardziej, mnie zachwyciły dialogi, a w tym cięte riposty i bardzo zaskakujący obrót sytuacji. 😉

KSIĄŻKA

https://www.instagram.com/p/BJyFJR5goKB/?taken-by=smartnestpl
Stowarzyszenie Miłośników Literatury i Placka z Kartoflanych Obierek (Mary Ann Shaffer i Annie Barrows) to książka, którą pozornie można przeczytać w jeden wieczór. Ja jednak czytałam ją po trochę i w efekcie dość długo, ale mam wrażenie, że mimo innych lektur to właśnie ona towarzyszyła mi cały miesiąc. Składa się z listów dlatego dobrze jest czytać ją w ciszy i spokoju, żeby skupić się na dużej ilości bohaterów. Dlaczego czytałam ją tak wolno? Bo większość zdań jakie się w niej pojawiają naprawdę warto zapamiętać. Super mądrzy i ciekawi ludzie, porywające historie ich życia i główna opowieść o szukaniu prawdziwej miłości.

SERIAL

5. sezon serialu Dziewczyny to według mnie zaraz po pierwszym, najlepsza część historii czterech kompletnie nienormalnych przyjaciółek z Nowego Jorku. Dziewczyny są w wyjątkowo dobrej formie. To co dzieje się w tym sezonie trudno jest nawet opisać, bo jak zwykle ich życie składa się w 80% z wariactwa i 20% z poszukiwania normalności. Jeśli ktoś nie widział serialu wcale, to naprawdę warto do niego zajrzeć. Odcinki są krótkie i treściwe więc nie mamy wrażenia, że zabiera nam pół życia. Jedno ostrzeżenie: trzeba usiąść do niego z dużą dawką wyrozumiałości – szczególnie do głównej bohaterki, granej przez Lenę Dunham (twórczynię serialu).

OKULARY

https://www.instagram.com/p/BJa4DZsAFOk/?taken-by=smartnestpl
Marzyłam o takich lenonkach i w końcu zdobyłam je w cenie, która nie gryzie portfela. Niezawodne Parfois te wesołe kółeczka oferuje nam za 60 złotych. Okulary mają niezbędne filtry, więc nie jest to zakup całkowicie pozbawiony sensu. Dla chętnych jeszcze dwa dni temu widziałam je na sklepowej półce. Polecam, zachęcam i sama nie posiadam się z radości.

KOLEKCJA PEPCO

https://www.instagram.com/p/BJtCNY2AElb/?taken-by=smartnestpl
Niestety tego sklepu nie mam w pobliżu, ale jak zobaczyłam w Internecie nową kolekcję to czym prędzej wybrałam się kilka dzielnic dalej. Na całe szczęście wszystko było jeszcze dostępne, a mi udało się upolować same fajne rzeczy. Za wszystko zapłaciłam trochę ponad 100 złotych.

PROGRAM THE MAKE ROOM

podsmartowanie

Robiliśmy w domu przemeblowanie dlatego postanowiłam pobawić się w projektanta wnętrz. Dzięki The Make Room sprawdziłam ustawienie moich własnych mebli w moich własnych pokojach. Fajna zabawa i pożyteczne narzędzie dla każdego kto jak mówi jedna z reklam buduje, remontuje, urządza 😉 Opis wszystkich programów jakie przetestowałam znajdziecie tutaj.

Co Was zachwyciło w minionym miesiącu? Dajcie znać!

Zobacz także

  • Oj tak, do Leny z Girls trzeba mieć sporo cierpliwości. 🙂 Moje ulubione postaci to Jessa i Adam, a ich związek to mieszanka wybuchowa. Z jednej strony wydają mi się dla siebie stworzeni, z drugiej są dla mnie na tyle do siebie podobni, że mogą się pozabijać nawzajem (w końcu znają swoje najczulsze punkty przez to podobieństwo).

    • Oj nie zauwazylam Twojego komentarza, bo mialam dluzsza przerwe od bloga. Ale tak Jessa i Adam sa najlepsi zdecydowanie :)) na zycie to nie sa oni normalni ale oglada sie ich super!