Przetwory – pomysły na ozdabianie słoików

Przetwory domowe to znakomity sposób na oszczędność pieniędzy. Ich przygotowanie jest pracochłonne to prawda. Jednak w nagrodę za wysiłek otrzymujemy własne, super satysfakcjonujące i super zdrowe domowe wyroby. Do tego jeśli mamy jeszcze możliwość skorzystania z własnych plonów np. z działki to przyjemności nie ma końca. A jedną z fajniejszych czynności przy przygotowywaniu przetworów jest ozdabianie słoików.

Dekoracje – gdzie kupić potrzebne materiały?

W sklepach z artykułami papierniczymi, pasmanteriach i supermarketach możemy znaleźć całe mnóstwo gadżetów do ozdabiania naszych domowych przysmaków. Kiedy tylko zbliża się sezon bez problemu znajdziemy bardzo pomysłowe i gustowne akcesoria do dekoracji przetworów. My zgromadziliśmy różne ich rodzaje kupując po trochę, to co nam się akurat w danej chwili spodobało.

przetwory

Te które udało nam się zgromadzić pochodzą z dyskontów, sklepów Tiger i Empik oraz z pasmanterii. Do tego nasze przetwory ozdabiamy w sposób bardzo ekonomiczny używając tanich gumek recepturek, zwykłych stołowych serwetek i naturalnego sznurka.

Słoiki – skąd je wziąć i jak przygotować?

Słoiki na przetwory prawie zawsze bierzemy z odzysku. Rzadko zdarza się, żebyśmy kupowali nowe słoiki. Nie robimy przetworów w ogromnych ilościach a jedynie na własny użytek i na drobne prezenty dla rodziny i przyjaciół. W ciągu roku udaje nam się zgromadzić słoiki o różnych wielkościach i kształtach, których wystarcza na nasze domowe przetwory.

Słoiki na przetwory zawsze dokładnie czyścimy. Namaczamy w gorącej wodzie by łatwo oderwać etykiety. Z ozdabianiem słoików zawsze trzeba odczekać aż wszystko całkowicie ostygnie. Najlepiej jest dekorować dzień później.

Ważne by powierzchnia słoików była czysta i gładka. Dlatego przed ozdabianiem dobrze jest również je przetrzeć. To da pewność, że bez problemu uda nam się podoklejać etykiety.

Przetwory w wersji wyjściowej – ozdabianie słoików dla siebie i na prezent

Kiedy dekorujemy słoiki tylko dla siebie wystarczy podoklejać opisane wcześniej etykiety. Te które chcemy komuś podarować warto udekorować w całości. Najlepiej sprawdzają się słoikowe “czapeczki”. Do ich wykonania wystarczy serwetka czy bibułka (w wersji deluxe można kupić materiał, który odpowiednio przytniemy) gumka recepturka i coś do fantazyjnego obwiązania: tasiemka lub sznurek naturalny są idealne.

przetwory

Tak prezentują się różne wersje dekoracji syropu z czerwonych porzeczek, który jest naszym pierwszym wyrobem w tym roku. Syrop jest naturalny i pochodzi z własnoręcznie zebranych plonów działkowych.

Jeśli zainwestujemy w jednolity materiał oraz dobraną do tego tasiemkę możemy przygotować słoiki we wspomnianej już wersji deluxe. Może to wyglądać na przykład tak:

przetwory

Najważniejsza jest dobra zabawa

Ważne, by dekorując domowe przetwory dobrze się bawić. To fajny sposób na wspólne spędzenie czasu – szczególnie z dziećmi. Takie dekoracje dają pole realizacji naszych kreatywnych fantazji. Dekorowanie bardzo odpręża. Kiedy przetwory przeznaczone są na prezent cieszą nie tylko podniebienie ale także oko.

przetwory

W czy Wy przygotowujecie własne przetwory i dekorujecie je z taką samą przyjemnością? :)) Podzielcie się swoimi pomysłami na ozdabianie słoików!

Pomysły na inne smakowitości znajdziesz tutaj:

Zobacz także

Dodaj komentarz