Torba do porodu – jak spakować się sprytnie

Pakowanie torby do porodu to bardzo indywidualna sprawa, ale na pewno jest lista rzeczy, które są nam w szpitalu niezbędne. Robiąc to po raz trzeci wiem już co było mi potrzebne, co się sprawdziło, a co tylko niepotrzebnie przywlekliśmy ze sobą tam i z powrotem.

Jest cała masa artykułów o tym co powinna zawierać torba do porodu. Pomyślałam jednak, że ten temat to coś w sam raz dla sprytnej pani domu. Dlatego postanowiłam napisać o tym jak ja pakuje torbę do porodu i jak organizuje wszystko wokół, mając takie doświadczenie jakie mam dziś.

Ten temat okazał się dla mnie motywacją i powodem do nagrania mojego pierwszego filmu na YouTube. Możesz go obejrzeć pod spodem. Zobaczysz w nim wszystko po kolei co wylądowało w mojej torbie do porodu.

Torba do porodu – praktyczne porady

Pomyślałam, że napiszę kilka rzeczy w punktach, które moim zdaniem najlepiej porządkują pakowanie. I są takim dodatkiem do tego czego nie powiedziałam w nagraniu.

  1. Zabierz jak najmniej rzeczy. Ani na sali porodowej, ani szpitalnej nie ma dużo miejsca do przechowywania. Poza tym nie ma potrzeby zabierania rzeczy, które tylko nazbierają szpitalne zarazki. Bierz więc to co jest jednorazowe, można to prać w wysokiej temperaturze lub można to dokładnie umyć a nawet przelać wrzątkiem.
  2. Nie zabieraj jedzenia. Takie rzeczy jak picie i jedzenie mogą ci przynieść bliscy. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji, ale jeśli wiesz, że rodzina czy bliscy przyjdą cię odwiedzić, nie musisz brać ze sobą praktycznie niczego. Kubek i sztućce również mogą przynieść ci już po porodzie. Jeśli nie zdążą w szpitalu na pewno też je dostaniesz przy pierwszym posiłku.

Przy porodzie skrzata becik spadł nam na podłogę. Skrzat nie został bez becika, a dostał szpitalny. Oczywiście, że najlepiej jest mieć wszystko swoje. Jednak ta sytuacja pokazuje, że naprawdę bez każdej jednej rzeczy da się szczęśliwie urodzić 😉

  1. Wiem, że są kobiety, które lubią się malować i pielęgnować w każdych okolicznościach. Ja do nich nie należę, ale rozumiem taką potrzebę. Mimo wszystko polecam na te dwie doby zabrać podstawowe kosmetyki do higieny. O lepsze samopoczucie możesz zadbać robiąc sobie np. hennę brwi i rzęs.

Torba do porodu – lista do druku (przydatna przy zakupach i pakowaniu)

Pełną listę rzeczy, które znalazły się w mojej torbie do porodu możesz znaleźć na liście wyprawkowej, którą zamieściłam w tym wpisie: Lista wyprawkowa dla radośnie oszczędnych

Lista wygląda tak:

O zdecydowanej większości rzeczy mówię i pokazuję je w filmie.

Siedząc właściwie już „na torbie” i oczekując na moje maleństwo mam nadzieję, że zarówno film jak i wpis będą dla Was przydatne <3

Tutaj znajdziesz inne moje wpisy z gatunku sprytne macierzyństwo:

Zobacz także