Wielka wymiana książkowa czyli prawdziwe święto czytelnictwa

Jeśli czytacie mojego bloga to na pewno już wiecie, że uwielbiam czytać. Przy małym skrzacie jest na to niezbyt wiele czasu. Dlatego bardzo się staram tak gospodarować swoim czasem, by znaleźć te minimum kilkanaście minut dziennie na lekturę. A ponieważ tak kocham książki to zdecydowałam się przyjąć zaproszenie Magdy i Dagmary do ich akcji Wielka Wymiana Książkowa.

Pożyczanie i wymienianie się książkami to takie sprytne podejście do czytelnictwa, że kto jak kto, ale Sprytna Pani Domu musiała się w to włączyć. Przejrzałam swoje biblioteczki. A nie było to łatwe, bo część książek mieszka w pudełkach przed przeprowadzką. Co prawda czeka nas dopiero za kilka miesięcy, ale skrzacia infrastruktura musiała znaleźć dla siebie miejsce w naszej dziupli.

Moje książki dla Was

Musicie wiedzieć, że rozstanie z praktycznie każdą książką jest dla mnie trudne i bardzo długo podejmuję decyzję, czy aby na pewno chcę którąś z nich pożegnać. Tym razem musiałam podjąć ją bardzo szybko, bo i napisanie tego tekstu włączyłam do grafiku w trybie awaryjnym. Skrzat chory, tata skrzata chory, a do tego całe mnóstwo obowiązków. Ale udało się bez dużego uszczerbku na śnie i zdrowiu. Czyli jeszcze raz wiwat organizacja, planowanie, nieprzejmowanie się detalami i priorytety 🙂

Oto moje książki, które przygotowałam do wymiany. Znajdziecie tu bardzo różne gatunki. Jest też jedna z ulubionych książek mojego męża – kto zgadnie która? – bo mamy z jakiegoś dziwnego powodu dwa egzemplarze.

wielka wymiana książkowa

Robert Graves „Ja, Klaudiusz” – stan bardzo dobry

Amy Tan „Córka nastawiacza kości” – stan bardzo dobry

Roberto Saviano „Gomorra” – stan bardzo dobry

Matthew Quick „Poradnik pozytywnego myślenia” – stan bardzo dobry

J.K. Rowling „Trafny wybór”

Z tego Pana można się śmiać i sama to robiłam nie raz, ale prawdą jest też, że przeczytałam dobrych kilka jego książek i z każdej coś mi w głowie całkiem niegłupiego zostało. Może i to nie jest literatura wielkich lotów, ale za to całkiem przyjemne czytadełko.

wielka wymiana książkowa

Paulo Coehlo „Piąta góra” – stan dobry

„Zafir” – stan dobry

„Być jak płynąca rzeka” – stan bardzo dobry

Jeśli chcecie się ze mną wymienić dawajcie znać. Będzie mi miło jeśli te książki znajdą swój nowy dom.

wielka wymiana książkowa

I jeszcze garść ważnych informacji:

  1. Grafikę wydarzenia wykonała Kasia z http://yummymummyideas.pl
  2. Strona wydarzenia na FB: https://web.facebook.com/events/1938513996473674/
  3. Klub książki: https://www.facebook.com/groups/1186904907995677/?fref=ts

Zobacz także