6 pomysłów na darmowe zajęcia sportowe

Wiosna już przyszła, a więc czas na projekt plaża lub projekt bikini – jak kto woli. Darmowe zajęcia sportowe to mój pomysł dla wszystkich łącznie ze mną, którzy permanentnie szukają wymówek na to jak to zrobić, żeby nie zrobić.

Postanowiłam sporządzić listę takich sportów, które można uprawiać całkowicie za darmo lub po jednorazowej inwestycji, która nie zrujnuje portfela.

Skoro mamy już jasność, że jesteśmy klopsami, a zajęcia sportowe są nam niezbędne pozwolę sobie przejść do rzeczy.

zajęcia sportowe

Rolki – czyli jak zastąpić miłość do łyżew, taniej!

To opcja z inwestycją, ale w dużym sieciowym sklepie sportowym na D można znaleźć rolki w bardzo dobrej cenie i w sam raz dla leniuszków. Ja w tym sezonie zimowym zakochałam się w łyżwach i na rolki wyskoczyłam już dwa razy. Co prawda boje się piekielnie jak jadę z górki (której zdrowe oko nawet niedostrzeże), ale mam zapał i nikt mi tego nie odbierze!

Nienawidzę biegać

To zdanie zdarzyło mi się wypowiedzieć i usłyszeć tysiące razy. Jednak prawda jest taka, że wcale niekoniecznie trzeba biegać, można szybko chodzić albo truchtać, a w tym czasie słuchać audiobooków, podcastów czy innych przyjemnych i pożytecznych rzeczy. Ja sobie truchtam ostatnio raz w tygodniu i jak wracam jestem z siebie bardzo zadowolona. Bardzo. Dobrze mieć tylko jakieś nienajgorsze buty do tego celu. I znów sklep na D załatwi sprawę.

YouTube na prezydenta!

Tak jest. Na YouTube’ie jest teraz wszystko. Można sobie codziennie odpalać inny fitness, jogę, pilates, zumbę czy co tam tylko Wasza dusza zapragnie. Nie trzeba wydawać kasy na karnety, można sobie w domu ćwiczyć jak król. Z prywatnym trenerem. Wypróbowałam już kilka zajęć jogi i uważam, że to świetny sposób na takie bezkosztowe zajęcia sportowe.

Siłka w plenerze

Idealny sposób dla tych, którzy lubią takie ćwiczenia, a żal im pieniędzy na karnet. Szczególnie jeśli się jest leniuszkiem i trudno zagwarantować regularność. Ja niedaleko domu mam taką siłownię pod gołym niebem i co prawda sama tam jeszcze nie ćwiczyłam, ale mąż chadza tam na spacery z maluchem i przy okazji zalicza siłkę. Tak ona wygląda:

zajęcia sportowe

Nordic walking – czyli spacer z kijami

Tego jeszcze nie próbowałam, ale zamierzam pożyczyć kije od mamy i zobaczyć czy mi się to spodoba. Ja mam w sobie takiego lekkiego obciachowca i zawsze się wstydzę ludzi nawet jak truchtam. Z kijami będzie trudniej, ale cóż raz się żyje i spróbować, spróbuje.

Rowerowanie za darmo

Są takie wynalazki jak rowery miejskie i mimo że tylko pierwsze 20 minut jest za darmo to i tak jest to świetny pomysł na ruch. Można np. dojeżdżać takim sprzętem do pracy i z powrotem i już coś się dzieje w naszym projekcie plaża. Słyszałam nawet o takich spryciarzach co pobierają jeden rower i po 20 minutach oddają by pobrać następny. Nie wiem czy to działa, albo czy nadal działa, ale jeśli tak jest naprawdę to POLAK POTRAFI.

Macie jeszcze jakieś pomysły na takie darmowe zajęcia sportowe? Dawajcie znać co jeszcze można robić, żeby się nie lenić.

Tutaj znajdziesz inne wpisy, które mogą ci się spodobać:

Słyszałaś już o grupie Sprytnych Pań Domu? Nie? Chcesz być super zorganizowana, odpoczywać i realizować swoje pasje? Koniecznie się do niej zapisz klikając w tę grafikę. O tu, tu. Pod spodem 🙂

sprytne panie domu

Zobacz także

4 komentarze do wpisu „6 pomysłów na darmowe zajęcia sportowe”

    • Ja prawdę mówiąc z bieganiem zawsze miałam skokowo. Teraz akurat raz w tygodniu wychodzę i tę regularność udaje mi się utrzymać. Zobaczymy ile to potrwa. Przede wszystkim lubię zmieniać aktywności i staram się tak robić, aby sport był minimum 3 razy w tygodniu. A jaki to już zależy od mojego nastroju :)) YT też bardzo lubię 🙂

Dodaj komentarz