Zakupy, oszczędzanie, organizacja i kultura

Przeglądanie statystyk bloga dało mi coś wspaniałego. Zrozumiałam w czym tak naprawdę jestem najlepsza. Do tego nie jest to moja cecha wrodzona, coś co przychodzi mi łatwo. To ciężko wypracowane nawyki. Wyszłam za mąż za takiego kochanego Pana, który w każdej minucie życia dokonuje ścisłej kalkulacji i optymalizacji wszystkiego za co się weźmie. Dziś po blisko10 latach wspólnego życia on ma spontaniczne pomysły, a ja z latającej w obłokach wariatki stałam się uporządkowana, systematyczna i oszczędna.

Pewność świętego spokoju

I dlatego właśnie, że sama przeszłam tę drogę tak przyjemnie mi się pisze o organizacji domu, budżetu i wszystkiego co się wokół domowego porządku obraca. To czego przez te lata się nauczyłam chcę teraz przekazać Wam. Zrozumiałam, że porządek i organizacja nie wyklucza spontaniczności, a daje po prostu spokój i pewność.

organizacja

Od kiedy panuję nad wydatkami i dbam o to jak spędzam swój czas czuję się spokojniejsza i wiem, że nie marnuję cennych minut na głupoty. Jasne, że zdarza mi się „przepieprzyć” czas na głupoty, ale dziś nie trwa to dłużej niż pół godziny.

Udało mi się też tak zorganizować, że nawet bimbanie mam zaplanowane i traktuję je jako czystą przyjemność. To mój wybór jak spędzam czas przeznaczony na rozrywkę. Czy będzie to czytanie książki, oglądanie filmu, malowanie paznokci czy siedzenie i gapienie się w sufit to mam to w planach i panuję nad mijającym czasem.

organizacja

Uwielbiam zakupy

Niestety jak wiele kobiet kocham zakupy. Lubię kupować nowe rzeczy, chodzić po sklepach w ramach rozrywki i kupować innym prezenty. Nic z tym nie zrobię. Nie zmienię całkowicie swojej natury. Walka z czymś co siedzi w człowieku tak głęboko jest bez sensu. Sprawia dużą przykrość i pozbawia prostych przyjemności. Zamiast tego lepiej jest zacząć panować nad swoją przyjemnością. Sposoby na tańsze i rzadsze zakupy, które wypracowałam będę Wam regularnie tutaj pokazywać.

Jak mieć więcej czasu czyli organizacja, organizacja, organizacja

Dawniej całą masę czasu spędzałam na niczym. Kiedy jednak na studiach zaczęłam pracować, a ilość stron do przeczytania nie malała musiałam zacząć lepiej się organizować. Moją najlepszą metodę jest łączenie przyjemności z obowiązkami. Kiedy oglądam serial prasuję albo gotuję. Wybieram sporty, które są dla mnie także rozrywką, a nie tylko sposobem na dbanie o sylwetkę. Największą naukę zarządzania czasem dał mi jednak mój syn. Jest maleńki, a już w 4 miesiące pokazał mi, że w 24h można więcej niżby mi się kiedykolwiek wydawało.

organizacja

Książki, kino i wino

O winie na razie mogę tylko pomarzyć. Ale książki i filmy nie mają limitu. Chyba, że czasowy. Mimo mnóstwa obowiązków czytam coraz więcej a i zaległości kinowe staram się nadrabiać. Sama lubię czytać o kulturze w formie porównań i zestawień. Dlatego na Smart Nest też będę je w ten sposób pokazywać.

organizacja

Mam nadzieję, że to zawężenie tematyczne Wam się spodoba. Ja już czuję się szczęśliwsza i mam większy zapał do pisania, fotografowania, a nawet ciężkiej pracy za kulisami blogowania 🙂

Do miłego zobaczenia!

Wpadnij także na kilka innych moich wpisów:

Zobacz także

6 komentarzy do wpisu „Zakupy, oszczędzanie, organizacja i kultura”

Dodaj komentarz