Jak odświeżyć mieszkanie za niewielkie lub żadne pieniądze #2

Nawet małe elementy mogą w dużym stopniu zmienić charakter wnętrza i je odświeżyć. Dodatki do domu zmieniają charakter mieszkania i nadają mu styl. Nie muszą to być rzeczy kosztowne, a mogą wnieść powiew świeżości do pomieszczenia i sprawić, że poczujemy znaczną różnicę. Największa zaleta domowych akcesoriów? Są na tyle tanie, że można je często zmieniać.

Gałki, uchwyty, klamki do mebli i drzwi

Twoje szafki, szuflady i drzwi mogą zyskać nowy wygląd dzięki wymianie uchwytów. Gałki i klamki znajdziesz w każdym sklepie wnętrzarskim stacjonarnie i w internecie.

Doniczki i rośliny

Dokupienie nowych roślin lub ziół sprawi, że Twoje mieszkanie stanie się bardziej przytulne. Kupując nowe doniczki nie należy bać się nowych faktur i kolorów. Kolorowe doniczki i fikuśne rośliny dodadzą pomieszczeniu uroku. Mieszaj gatunki roślin tak samo jak doniczki: ceramiczne, blaszane czy drewniane.

Zasłony, dywany, poszewki i kapy

Duży efekt małym kosztem osiągniesz zmieniając domowe tekstylia. Wybierz dwa lub trzy kolory swoich dodatków i wybieraj takie, które fakturą pasują do Twoich mebli. Pamiętaj, że dobrze będziesz się czuć w odmienionym mieszkaniu także jeśli tkaniny będą przyjemne w dotyku.

Obrazki, fotografie i naklejki na ścianę

Dużą zmianę na ścianach, oprócz zmiany koloru, mogą wprowadzić obrazy i fotografie. Pamiętaj, że ozdobą są także same ramy. Wieszaj je na różnych poziomach i wybieraj różne rozmiary. Dzięki temu Twoje mieszkanie stanie się bardziej oryginalne. Jeśli masz nieco większą fantazję wypróbuj naklejki na ścianę. Przed zakupem sprawdź czy nie zniszczą farby na ścianach.

Świeczniki i wazony

Nic tak nie ociepla pokoju jak prosty piękny wazon z bukietem świeżo ciętych kwiatów. Wieczorem miło będzie zapalić świece, które dodadzą pomieszczeniu ciepła, a w ciągu dnia świeczniki staną się jego ozdobą. Pamiętaj tylko, że w kwestii tego rodzaju dodatków naprawdę „mniej znaczy więcej”. Dodatki działają dobrze wtedy gdy nie zagracają domu.

Kubeczki, zasłonka, dywaniki i ręczniki

Remont łazienki to jedna z najdroższych domowych zmian jaka może Cię kiedyś czekać. Jeśli jednak wszystko jest w porządku a chcesz jedynie odświeżyć jej wygląd wystarczy zmienić tylko „ruchome” elementy.

Zobacz także

Dodaj komentarz