Jak odświeżyć mieszkanie za niewielkie lub żadne pieniądze #1

Nowy rok nabrał już tempa i wkrótce przyjdzie pora na wiosenne porządki. To dobry czas, by nie tylko uporządkować mieszkanie, ale także odświeżyć jego wygląd. Poniżej znajdziesz kilka niezawodnych sposobów na tanie lub bez kosztowe zmiany dla Twojego domu.

Przestawienie mebli i domowe czystki

Każdą zmianę najlepiej zacząć od porządków. Ich nieodłączną częścią jest pozbycie się niepotrzebnych czy zużytych przedmiotów. Meble jak wszystko mogą się po prostu znudzić lub zniszczyć. Nie bój się pozbyć tych, które zagracają mieszkanie. Prawda jest taka, że w prawie każdym mieszkaniu jest mebel, który wcale nie jest niezbędny. Meble, które nadają się jeszcze do użytku możesz sprzedać na przeznaczonych do tego serwisach internetowych. Zmiana ustawienia mebli także odświeża wygląd mieszkania. To jak urządzamy mieszkanie wprowadzając się do niego bywa nie do końca funkcjonalne, warto zainwestować czas na wprowadzenie kilku ulepszeń.

Malowanie ścian i kładzenie tapety

Prostym i jednym z najtańszych sposobów na całkowitą zmianę charakteru wnętrza jest pomalowanie lub położenie tapety na ścianach. Nowy akcent kolorystyczny nawet na jednej ścianie robi dużą różnicę.

Pomalowanie mebli i elementów wyposażenia

Jeśli znudziły Ci się krzesła, fronty szafek czy chociażby pojemnik na chleb, nie ma potrzeby zastępowania ich nowymi, Wystarczy kupić odpowiednią farbę, lakier lub bejcę i zmienić kolor tych, które już masz.

Zmiana w oświetleniu

Innej atmosfery nada mieszkaniu zmiana typu oświetlenia np. zlikwidowanie górnych świateł i zamiana ich na lampki stołowe albo podłogowe. Jeśli lubisz górne światła w każdym pokoju, można zmienić samą lampę na taką, która odmieni charakter pomieszczenia.

Zobacz także

Dodaj komentarz