Jak robić zapasy kosmetyków i niczego nie marnować

Wielu z nas ma w domu szafkę, w której leżą nagromadzone, czasem w ogóle niepotrzebne kosmetyki. Wielu z nich nigdy nawet nie otwieramy, aż okazuje się, że termin przydatności minął i lądują w koszu. Jak robić zapasy kosmetyków i niczego nie marnować?
Potrzebne Ci będą trzy nieduże miejsca, w których będziesz przechowywać kosmetyki.

Plastikowy pojemnik/koszyk/półka

w łazience gdzie trzymasz kosmetyki bieżące. Wszystko to czego używasz regularnie i jest już napoczęte.

Szuflada/zamykana szafka

na zapasy. Tak przechowuj zamknięte opakowania, które zastąpią te w bieżącym użyciu. Nie powinno być ich więcej niż dwie sztuki jednego produktu inaczej zaczynasz zagracać przestrzeń.
Nigdy nie powinno Ci zabraknąć zapasowego: mydła, szamponu, dezodorantu, szczoteczki i pasty do zębów oraz maszynki do golenia. Bez reszty awaryjnie się obejdziesz, ale robiąc rozsądne zakupy i dbając o wyszukiwanie dobrych cen i okazji zobaczysz, że spokojnie w zapasie będziesz mieć każdy używany przez siebie kosmetyk.

Pudełko/szuflada/szafka

gdzieś w domu gdzie możesz przechowywać przedmioty (w tym kosmetyki) przeznaczone na prezenty. Śledząc promocje zauważysz, że często bardzo opłaca się kupić coś co możesz komuś podarować podczas świąt lub z innej okazji. Gdy dostaniesz w prezencie co wiesz, że Ci się nie przyda, nie otwieraj opakowania. Zapisz od kogo to prezent i przechowuj w tym miejscu, by podarować komuś innemu. Nie, to nie jest niegrzeczne – po prostu w ten sposób nie marnujesz czasu, pieniędzy, samego kosmetyku i nie zrobisz przykrości komuś kto starał się sprawić Ci radość.

Mając takie trzy miejsca, jednorazowo zrób listę wszystkiego czego naprawdę używasz – tylko nie tego co stoi i ładnie wygląda, a tak naprawdę nie chce Ci się tego używać. Jeśli nie lubisz stosować maseczek, albo golisz się wyłącznie maszynką a w domu jest mnóstwo kremów czy plastrów do depilacji to po prostu rozdaj to znajomym. Nie kupuj więcej rzeczy, których nie chcesz, nie lubisz albo nie masz ochoty używać.

Zbierz wszystkie kosmetyki jakie masz w domu i pogrupuj je na te trzy kategorie. Pamiętaj, żeby to co jest przeterminowane wyrzucić. Kosmetyki, którym skończyła się data ważności, mogą podrażniać lub wywołać reakcję alergiczną.

Kiedy raz zrobisz porządek i zapanujesz nad kupowaniem z łatwością przyjdzie Ci tylko dokupywanie zapasów. Nigdy niczego nie wyrzucisz, niczego Ci nie zabraknie i prawdopodobnie zyskasz sporo wolnego miejsca, a Twoje konto ucieszy się z wolnych środków na dodatkowe oszczędności.

Wpadnij także na inne moje wpisy kosmetyczne:

Zobacz także

3 komentarze do wpisu „Jak robić zapasy kosmetyków i niczego nie marnować”

  1. No to zrobiłam niezły nalot na Twojego bloga! Bardzo mi się podoba, dodaje do ulubionych <3 Co do magazynowania kosmetyków to sprzedam Ci mój patent. Zapasowe kosmetyki trzymam w kartonowych pudełkach a na kompie mam do nich liste w exelu i tam mam napisane nazwe kosmetyku, do czego jest no i oczywiście date kiedy sie kończy. Kiedy sie zastanawiam jaki kosmetyk jest nastepny w kolejce to zerkam na listę i biorę ten który ma najwczesniejszą datę wazności 🙂 To chyba taka moja mała obsesja 😀

Dodaj komentarz