Jak wybrać film na wieczór – moje sprytne sposoby

Nie wiem jak Wy, ale ja często odkrywam filmy, które chciałabym zobaczyć, a potem o nich zapominam. Albo zapisuję gdzieś na jakiejś karteczce, która z niewiadomych powodów skutecznie bawi się ze mną w chowanego. I tak gdy już mam tę chwilę dla siebie najczęściej stanowczo zbyt długo szukam co to ja chciałam obejrzeć.

Robiłam tak latami i w końcu gdy życie mnie dopadło i ograniczyło czas wolny postanowiłam usprytnić nieco te wieczorne poszukiwania. Robię sobie listy, których już nie gubię i używam sprytnych narzędzi dzięki którym wiem jak wybrać film na upragniony wolny wieczór.

Kopalnia pierwszych wrażeń

Uwielbiam szukać nowych filmów na YouTube. Robię to zazwyczaj szukając trailerów na trzy sposoby:

  1. Wpisuję „trailer 2017” lub inny rok, który akurat mnie interesuje

  2. Wpisuję imię i nazwisko aktora/ aktorki + trailer

  3. Wpisuję trailer filmu, który już widziałam i patrzę co YouTube mi podpowie jako podobny

Moja ulubiona baza recenzji – Rotten Tomatoes

Tutaj szukam filmów, ale też szukam recenzji tych, które zainteresują mnie w innych źródłach. Mogę z czystym sumieniem przyznać, że żaden film, który tutaj został oceniony źle nie był dobry. Oczywiście zdarza się, że nie do końca zgadzam się z jakąś oceną, ale w 85% są one bardzo, bardzo trafne.

VOD/HBO GO/NETFLIX

Nie wiem czy są jeszcze jakieś inne tego rodzaju platformy, ale ja znam te trzy i z tych trzech zdarzyło mi się w życiu korzystać. Jeśli macie do nich dostęp to na pewno wiecie, że każda ma swoją bazę kategorii filmowych i serialowych oraz zakładkę popularne. Można tu znaleźć naprawdę wiele dobrych odpowiedzi na to jak wybrać film, który Cię zainteresuje i co najwygodniejsze od razu go obejrzeć w tym samym miejscu.

Internetowy stalker

Tak właśnie. Mam na imię Basia i jestem interentowym stalkerem gwiazd filmowych. Gdy obejrzę jakiś film i zakocham się w aktorze, mogę godzinami siedzieć i oglądać z nim wywiady na YT i czytać wszystko co wyda mi się ciekawe. Najlepsze w tej chorobie jest to, że w ogóle nie czytam plotek tylko recenzje filmów, wywiady i artykuły o tematyce ściśle filmowej lub biograficznej. A to oznacza, że pozornie nie można nazwać tego stratą czasu, bo przecież wcale nie zajmuję się głupotami. W ten sposób z łatwością zlatuje kilka cennych godzin na dokładne przestudiowanie cudzych sukcesów zamiast produktywnego dążenia do swoich. Brawo ja!

jak wybrać film

Blogi czyli subiektywne polecenia

Blogi to też super źródło wiedzy filmowej, ale moim zdaniem to miejsca na szukanie czegoś gdy mamy więcej czasu. Gdy znajduję fajny wpis chcę mieć czas go przeczytać. Dlatego polecam ten sposób na budowanie tzw. wishlist filmowych, a nie szybkiego wspomagania przy wyborze na ostatnią chwilę.

Dwa moje ulubione na których znajduję filmy to: Paulina Wnuk i Klapserka

A jeśli macie ochotę skorzystać z moich poleceń to znajdziecie je tutaj:

Książka. I już wiesz jak wybrać film, który Ci się spodoba

To już bardziej zaawansowany pomysł na film, ale mi sprawdziło się to kilka razy i pomyślałam, że warto o tym tutaj wspomnieć. Wpisz w wyszukiwarce tytuł książki, która Ci się podobała i sprawdź czy nie powstał na jej podstawie film. To prawda, że ekranizacje naszych ulubionych lektur nie zawsze są szczęśliwe, ale co szkodzi sprawdzić. Tym bardziej, że zawsze można poratować się Rotten Tomatoes i upewnić, czy w ogóle warto zaczynać seans.

Filmy podobne do…

To takie sprytne narzędzie, które gdyby było lepiej uzupełnione, byłoby mega sprytnym sposobem na na to jaki wybrać film na wieczór czy jakąkolwiek inną godzinę. Wpisujemy nazwę takiego dzieła, które nas zachwyciło, a program znajduje dla nas podobne filmy. Proste i szybkie.

Ostatki czyli luknij a zalukasz

Nie będę pisała o tym czy filmy oglądane na Zalukaj to legalne źródło, bo to bardzo śliski temat, a ja do końca nawet nie wiem jak to jest. Za to na pewno jest legalnym źródłem odnajdywania filmów i seriali. Zalukaj ma bowiem bardzo bogaty katalog pogrupowany na gatunki, co ułatwia szukanie. Często korzystam z tego portalu właśnie w tym celu.

A Ty jak wybierasz film na wieczór? Masz jakieś sprawdzone sposoby? Podziel się nimi proszę w komentarzu.

Słyszałaś już o grupie Sprytnych Pań Domu? Nie? Chcesz być super zorganizowana, odpoczywać i realizować swoje pasje? Koniecznie się do niej zapisz klikając w tę grafikę. O tu, tu. Pod spodem 🙂

sprytne panie domu

Zobacz także

6 komentarzy do wpisu „Jak wybrać film na wieczór – moje sprytne sposoby”

  1. Ja generalnie ogladam filmy z polecenia… Ktos ze znajomych tyle opowiadal, rozplywal sie nad filmem, to sprawdzam, czy mnie tez to bierze. Albo po prostu wpadam na niego zupelnie przypadkiem w telewizji i zakochuje sie bez przytomnosci.

    • O widzisz to też są dobre sposoby. Tylko trzeba wtedy koniecznie zapisać jak ktoś poleca, bo mi masę filmów w ten sposób przepadło. Dopiero właśnie szukając na YouTube w trailerach odnajduję jak zapamiętam np. aktora czy aktorkę. A w telewizji też często coś mi wpadnie choć ostatnio bardziej katuje Netflixa albo HBO GO.

Dodaj komentarz