Lista wyprawkowa dla radośnie oszczędnych

Lista wyprawkowa to pierwsza rzecz jaką powinna przygotować sobie każda oszczędna mama. Nie musisz się jednak nadwyrężać, ja zrobiłam to za Ciebie. Ty usiądź wygodnie w fotelu i ciesz się ostatnimi chwilami kiedy to Twoje potrzeby są na pierwszym miejscu.

Uważam, że wyprawka to jeden z najważniejszych jeśli nie najważniejszy element przygotowania się do narodzin naszego malucha. Kiedy ja byłam w ciąży planowałam wszystko kupić po kosztach, jak najwięcej pozbierać po rodzeństwie i znajomych i jakoś tak na szybko wszystko zebrać. Dotarło jednak do mnie, że przygotowanie się na przyjęcie mojego ukochanego synka nie może być takie zwykłe i pozbawione przyjemności. Nasze wymarzone maleństwo przychodzi na świat i powinien to być dla nas wyjątkowy czas, a przygotowania to nie tylko wydatek, ale stworzenie przytulnego wejścia na świat dla małego człowieczka.

Postanowiłam znaleźć złoty środek i przygotować ekonomiczną listę wyprawkową, która jest zbiorem wszystkiego co jest niezbędne, potrzebne i tego co sprawia nam radość.

Jak nie wydać majątku, a mieć ładne i dobre jakościowo rzeczy dla malucha

Może to się wydać zabawne, że moja ekonomiczna lista wyprawkowa, to prawdopodobnie najdłuższa lista jaką znajdziecie w internecie. Ja jednak zawarłam w niej wszystko co jest potrzebne, nie tylko dla dziecka, ale też dla mamy. Tak dokładnie wyglądały moje przygotowania. Podzieliłam sobie wydatki na kategorie: dla mnie i dla dziecka – do domu i do szpitala. Dzięki temu łatwiej było się także spakować.

Lista wyprawkowa – co i jak?

To co znajdziecie na liście to wszystkie przedmioty, których autentycznie używamy. Jeśli chodzi o zabawki to my kupiliśmy jedyne karuzelę na łóżeczko w Ikei za 25 zł. Ja radzę zabawek nie kupować, bo to najczęściej dostaje się od przyjaciół i rodziny.

Oprócz rzeczy, które młodzi rodzice muszą sobie zapewnić są tu także pomysły na prezenty. Mam nadzieję, że Ci którzy w swoim otoczeniu mają kogoś kto spodziewa się maluszka z przyjemnością z nich skorzystają.

Na liście znajdziecie również rzeczy opcjonalne. Są to laktator i chusta. Laktator może okazać się niepotrzebny dlatego najlepiej nie kupować go przed porodem. Ceny w internecie jakie znalazłam najtaniej to 30 zł za ręczny i 168 zł za elektryczny. Chusta jest już absolutnie kwestią wyboru choć ja gorąco namawiam Cię do nauki motania. Najlepiej jest polować na chusty w grupach na FB. Na przykład Chusty Polska 

Przydatne szaleństwa – lista wyprawkowa

 • Kura do karmienia – to poduszka do karmienia firmy La Millou, Moim zdaniem dużo wygodniejsza i bardziej poręczna niż zwykłe tzw. fasolki do karmienia.
 • Wiaderko do kąpieli – zamiast wanienki – umożliwia kąpiel pionowo, gdzie dziecko jest całe w ciepłej wodzie.
 • Lampki typu cotton balls – można je kupić w pepco czy biedronce. Dają delikatne światło. Na początku trudno jest zgasić światło i spać po ciemku, bo zwyczajnie boimy się o maluszka. Takie lampki nie przeszkadzają w spaniu, a bez rozbudzania możemy łatwo przewinąć dziecko czy nakarmić.
 • Otulacze bambusowe – bambus ma działanie antyseptyczne i antyalergiczne, jest bardzo miękki i przytulny. Idealny dla delikatnych ciałek bobasów.

lista wyprawkowa

BONUSOWE POMYSŁY NA PREZENTY DLA MALUSZKA I JEGO MAMY

Pomysły na prezenty dla maluszka

 • ubranka rozmiar minimum 62
 • małe gryzaki
 • małe smoczki 0-2 najlepiej kompatybilne z karmieniem piersią
 • otulacze
 • skarpetki i niedrapki
 • książeczki „Oczami maluszka” (czarno-białe obrazki)

lista wyprawkowa

Pomysły na prezent dla mamy

 • 100% olejek migdałowy
 • książka „Na talerzu u malucha”
 • naturalny płyn do kąpieli
 • koszulki do karmienia

Lista wyprawkowa do pobrania czeka na Ciebie w tej grafice poniżej. Wypełnij jeszcze tylko jeden ważny krok i gotowe.

1. Polub mój fanpage

2. Kliknij w grafikę i pobierz listę wyprawkową

Tutaj znajdziesz inne moje wpisy dla sprytnych mam:

Słyszałaś już o grupie Sprytnych Pań Domu? Nie? Chcesz być super zorganizowana, odpoczywać i realizować swoje pasje? Koniecznie się do niej zapisz klikając w tę grafikę. O tu, tu. Pod spodem 🙂

Zobacz także