Najbardziej niepotrzebne akcesoria kuchenne, które naprawdę warto kupić

W każdej kuchni znajdą się przedmioty, które są nam zupełnie niepotrzebne i te bez których nie da się funkcjonować. Są jednak takie akcesoria kuchenne, które tylko z pozoru wydają się zbyteczne. Kiedy zaczniemy ich używać, stają się absolutnie niezastąpione.

Oto lista 8 takich kuchennych cudów:

  1. Zester – służy do obierania skórki z cytrusów w postaci frędzelków. Niby skórkę można zetrzeć po prostu zwykłą tarką, lecz taki skórkowy makaron o wyjątkowym cytrusowym aromacie wygląda znacznie lepiej – szczególnie na świeżych daniach takich jak np. sałatki i letnie desery. Małe a daje mnóstwo radości.

Cena: ok.15 zł

akcesoria kuchenne

  1. Gałkownica do lodów – lody można przecież nałożyć łyżką, ale czy jest lepsza frajda w kuchni niż pobawić się fachową gałkownicą i podać sobie i gościom idealnie okrągłe kuleczki jak w profesjonalnej lodziarni? Chyba nie… Gałkownicy można użyć też do podawania puree z ziemniaków i innych warzyw oraz do nakładania ciasta na blachę do pieczenia (np. do amerykańskich chocolate chip cookies).

Cena: ok. 10 zł

akcesoria kuchenne

  1. Nóż do pizzy – pizze można pokroić nożem tylko czy to jest to samo? Zupełnie nie. Okrągły nóż do pizzy nie niszczy ciasta, nie szarpie i nie ściąga tego co na pizzę położymy. Do tego można też użyć go przy robieniu domowego makaronu, pierogów, ravioli i ciastek.

Cena: ok. 8 zł

akcesoria kuchenne

  1. Spieniacz do mleka – mleka można po prostu nie spieniać. Jednak jeśli nie masz w domu ekspresu, Twój ekspres nie ma funkcji spieniania mleka lub po prostu rzadko możesz pozwolić sobie na kawę z pianką w kawiarni to idealny domowy sposób na spienianie gorącego mleka. Można użyć także do miksowania sosów na bazie oliwy, czy przygotowywania lekkich napojów ze smakowymi syropami.

Cena: ok. 10 zł.

akcesoria kuchenne

  1. Krajaczka do warzyw – jeden z prostszych kuchennych wynalazków. Potrzebny tylko amatorom tradycyjnej sałatki warzywnej z jajkiem i majonezem. Oczywiście można siekać wszystko nożem, ale przecież nie o to tutaj chodzi.

Cena: ok. 6 zł

akcesoria kuchenne

  1. Skrawak do sera – ser żółty można kroić cienkim nożem. To prawda. Jednak ilość złości i frustracji jaką powoduje u nas szarpanie kostki i wycinanie nierównych plasterków nie jest tego warta. Skrawak do sera jest już chyba w każdym domu – dobrze, że go mamy, a nasze kanapki zdobią piękne i równe plasterki serka.

Cena: ok. 15 zł

akcesoria kuchenne

  1. Szczypce do szypułek – mała rzecz a naprawdę ucieszy nasze zbolałe paznokcie. Polecane szczególnie maniakom truskawkowych deserów i przetworów. Dzięki szczypcom obieranie szypułek nawet przez kilka godzin, nie zniszczy manicure’u i po prostu rąk.

Cena: ok. 13 zł

akcesoria kuchenne

  1. Uchwyty do kukurydzy – gorącą kukurydzę można nabić na dwa widelce, przytrzymać przez serwetki, albo po prostu się oparzyć. Najłatwiej będzie jednak delektować się jej słodkim smakiem, trzymając małe plastikowe kukurydzki na które nabija się kolbę z dwóch stron.

Cena: ok. 15 zł za 4 pary.

akcesoria kuchenne

Wszystkie ceny pochodzą ze sklepów internetowych. Zawierają koszty dostawy.

Zobacz także

Dodaj komentarz