Organizacja spiżarki – jak zrobiłam to funkcjonalnie i niedrogo

Odkąd się przeprowadziliśmy, nie udawało mi się zaprowadzić porządku w spiżarce. Cały czas zastanawiałam się, jak to zrobić, żeby działało u nas. Widziałam masę inspiracji na Pintereście i innych mediach, ale wiedziałam, że ładne nie znaczy funkcjonalne.

Najpierw jedzenie

Po jakimś czasie doszłam do wniosku, że to nie samo ułożenie rzeczy w szafce ułatwi mi gotowanie. To całość tego, co się dzieje w kuchni wpływa na przygotowywanie posiłków. Najpierw zajęłam się planowaniem posiłków i stworzeniem systemu, który pozwoli mi robić bardziej oszczędne zakupy, gotować sprawniej i mniej wyrzucać. Tak powstał mój pierwszy ebook “SPRYTNE GOTOWANIE“.

Porządek musi być

Później przeszłam do uporządkowania kuchni. Wyrzuciłam wszystko, czego nie używam minimum raz w roku. Zrobiłam miejsce na rzeczy, które chcę mieć pod ręką i dostosowałam kuchnię do naszych realnych potrzeb. W ten sposób stworzyłam wyzwanie SPRYTNA KUCHNIA, które potem rozbudowałam o całą treść ebooka, w którym pokazuję sprytne tricki na organizację kuchni. Oprócz tego razem z moją przyjaciółką Kasią, która projektuje wnętrza pokazujemy, jak powinien wyglądać proces urządzania kuchni. Omawiamy to jak nie popełnić kosztownych błędów i nawet w trudnej przestrzeni stworzyć kuchnię, która będzie nam służyć.

A co ze spiżarką?

Nasza spiżarka to tak naprawdę duża szafa. Nie mogę powiedzieć, żebyśmy mieli w niej wcześniej bałagan. Na pewno jednak nie była dla nas takim ułatwieniem w przygotowywaniu posiłków, jakim jest teraz.

Zorganizowałam ją używając pojemników, które podzieliłam nie ze względu na rodzaj produktu, ale na rodzaj dania. W ten sposób mamy pojemniki z rzeczami, których używamy do śniadań, obiadów, deserów, koktajli itd.

Zorganizowałam także pojemniki do przechowywania bakalii, płatków czy dodatków do zup i sałatek. Użyłam etykietek zrobionych w Omega Dymo, aby oznaczyć to, co nie jest pewne na pierwszy rzut oka. Nasza spiżarka ma także miejsce na kartony z mlekiem i napoje, zapasy kawy i koszyki na warzywa, których nie trzymamy w lodówce.

Jak wyglądał proces sprzątania, co kupiłam do organizacji i jak to wszystko wygląda teraz, możesz obejrzeć w tym filmie.

Jeśli interesują Cię inne tematy związane z organizacją domu, urządzaniem i konkretnie z kuchnią, zobacz inne moje wpisy z kategorii SMART HOME.

Zobacz także

Dodaj komentarz