Darmowe programy do projektowania wnętrz dla totalnych laików

W naszym domu było ostatnio dość spore przemeblowanie. Przestawiliśmy większość mebli, by zmienić nieco funkcjonalność pokoi. Na początku jak to ja, zaczęłam wszystko rozrysowywać na papierze, ale potem stwierdziłam, że czas skorzystać ze współczesnych wynalazków i poszukać programów do projektowania online. Tym bardziej, że znalazłam takie, które są całkowicie bezpłatne. Dzięki nim mogłam pobawić się w projektanta wnętrz i przetestować szybko różne opcje ustawienia mebli.

Programy do projektowania, które przetestowałam to narzędzia dla totalnych laików, czyli osób takich jak ja. Zapewne można w nich stworzyć coś bardziej zaawansowanego, jednak mi taki program był potrzebny tylko i wyłączanie do przemeblowania. Czasem chcemy sobie szybko zobaczyć jaki może być efekt naszego pomysłu i takie programy do projektowania bardzo ułatwiają wizualizację, a w efekcie sprawne podejmowanie decyzji.

4 programy do projektowania  – moje testy

Zbudujmy to

Dostępny TUTAJ

Konieczna jest rejestracja za to całkowicie bezpłatna, chyba że chcemy skorzystać z wersji mobilnej wtedy za 3 miesiące zapłacimy 50 zł.
Program mógłby być całkiem przyjemny, ale wersja bezpłatna jest bardzo ograniczona. Możemy tworzyć pomieszczenia o nieregularnym kształcie. Jest minimalny wybór mebli, drzwi itp. Można stworzyć poglądową wersję pomieszczenia i obejrzeć ją w wersji 3d.

programy do projektowania

Meble 3d

Dostępny TUTAJ

Program działa bez rejestracji. Bardzo intuicyjny prosty planer przestrzeni. Pozwala na stworzenie pomieszczeń, dodanie podstaw takich jak drzwi, okna, podłogi itd. Można wybierać meble z katalogu i testować sobie ustawienie. Mamy tutaj także szybki podgląd w 3d. Ogólnie całkiem przyjemne, proste narzędzie jednak dla mnie wyłącznie do szybkich podglądów.

programy do projektowania

Planer 3d od Leroy Merlin

Dostępny TUTAJ

Na początek super opcja, bo można wrzucić do programu swoje mieszkanie – jeśli oczywiście posiadamy odpowiedni format planu naszego M. Ja takiego nie mam, jedyne co się ostało to bardzo pokreślony plan na kartce, dlatego ręcznie ustawiałam wymiary pokoju.

Bardzo fajny i intuicyjny planer. Ma dużo opcji, kolorów, mebli itp. Mi osobiście przypadł do gustu, szczególnie ze względu na wyjątkowo ładny podgląd 3d. Mamy też opcję pracy na pełnym ekranie. Zdecydowanie polecam to narzędzie, u mnie się sprawdziło.

programy do projektowania

Urban Barn – The Make Room

Dostępny TUTAJ

Ostatnie narzędzie to anglojęzyczny planer The Make Room. Jeśli chodzi o planowanie ustawienia mebli pod przeprowadzkę czy przemeblowanie to nadaje się do tego idealnie. Pracuje się w nim bardzo prosto i intuicyjnie.

Pierwsza kwestia to musimy przeliczyć sobie wymiary pomieszczeń na angielskie jednostki miary. Do tego mamy w necie mnóstwo kalkulatorów, więc nie powinniście mieć z tym problemu.

Mamy dwie opcje: generic symbol i products. Pierwsza to idealne rozwiązanie jeśli chcemy w planer wprowadzić dokładnie nasze meble. Wybieramy obiekt kształtem przypominający nasz. Po jego naniesieniu na plan możemy kliknięciem otworzyć okno z parametrami mebla i zmienić wszystko co chcemy: wymiary, położenie i kolor. Dodatkowo można go oznaczyć adresem url. To może być przydatne w planowaniu zakupów meblowych! Druga z opcji dodawania mebli to products czyli dodawanie konkretnych produktów z Urban Barn.

Jedyny minus, niestety dość duży, to brak podglądu w 3d.

programy do projektowania

Te cztery programy przetestowałam, nie zagłębiając się w ich funkcjonalności zbyt głęboko. Do planowania zmian w mieszkaniu używałam wszystkich po trochę, ale najwięcej i najchętniej pracowałam w The Make Room i planerze Leroy Merlin.

Znacie jakieś fajne programy do projektowania, które możecie polecić? A może używaliście któregoś z tych i macie o nich wyrobione zdanie? Podzielcie się swoją opinią!

Zdjęcie tytułowe pochodzi z pexels.com

Moje wpisy remontowe – nie tylko o tym jak zamówić kuchnię

Zobacz także

2 komentarze do wpisu „Darmowe programy do projektowania wnętrz dla totalnych laików”

Dodaj komentarz